سوالات متداول - الوکارشناس شرکت رسمی کارشناسی خودرو در محل با کادر کارشناسی متخصص
سوالات متداول الوکارشناس

سوالات متداول

سوالات متداول الوکارشناس را مطالعه کنید و به پاسخ های خود برسید اما اگر بعد از مطالعه، پاسخ خود را نیافتید ما آماده مشاوره به شما هستیم.

چه مواردی در الوکارشناس بررسی می شود؟

کارشناسی خودرو شامل چک آپ کامل وضعیت بدنه مانند تعویض شدگی، رنگ و آبرنگ شدگی و صدمات وارده به قطعاتی چون ستون ها ، شاسی ها ، گلگیر هاست، همچنین وضعیت فنی خودرو نیز مورد بررسی قرار می گیرد تا صحت عملکرد قطعات حیاتی چون موتور، گیربکس، سنسورها و … تایید شود. تست رانندگی نیز کمک می کند تا وضعیت دیگر قطعات مانند کمک فنر ها، صفحات، پلوس، ترمز و همچنین جلوبندی خودرو مورد آزمایش قرار بگیرد در ضمن بدلیل احتمال تصادفات، تست رانندگی به در خواست خریدار و رضایت فروشنده صورت می گیرد.

چه مقدار زمان نیاز است تا کارشناس سیار خودرو در محل حاضر شود؟

در حالت عادی حداقل بیست دقیقه زمان لازم است که کارشناس در محل شما حاضر شود اما در روز هایی که خرید و فروش خودرو اوج می گیرد بدلیل رزرو شدن تایم کارشناسی ، شرکت قادر به اعزام سریع کارشناس نیست و لازم است شما قبلا ساعت خاصی را برای قرار کارشناسی رزرو کنید پس در جهت سهولت کار چند ساعت قبل قرار خودرو را قطعی کنید.

آیا از دستگاه خاصی برای کارشناسی استفاده می شود؟

بله کارشناس علاوه بر تست چشمی از روی تجربه، با استفاده از دستگاه تشخیص رنگ دیجیتال وضعیت بدنه خودرو را بررسی می کند تا احتمال خطا به صفر برسد. همچنین دستگاه دیاگ نیز به منظور بررسی وضعیت قطعات برقی خودرو مورد استفاده قرار می گیرد، البته دیاگ برای خودرو های خرجی استفاده می شود و برخی از خودرو ها از جمله خودروهای ایرانی را شامل نمی شود در هر حال تجربه کارشناس اهمیت بسیار بیشتری دارد. سوالات متداول

آیا کارشناس می تواند متوجه کم کردن کیلومتر خودرو شود؟

بله متوجه می شود اما به صورت حدودی زیرا این کار دیگر توسط دستگاه دیاگ امکان پذیر نیست و کارشناس باید از روی تجربه ای که دارد لوازمی را که با کارکردن خودرو به مرور زمان ساییده ، فرسوده یا تعویض می شوند مورد بررسی قرار دهد اگر شماره کیلومتر خودرو با این موارد همخوانی نداشته باشد دلیل بر تغییر کارکرد خودرو است گاهی اوقات کیلومتر را خیلی حرفه ای ، مقداری کم می کنند که با وضیعت ذکر شده هم خوانی داشته باشد، در این صورت ممکن است کارشناس متوجه غیر واقعی بودن کیلومتر نشود به همین دلیل ضمانتی شامل کارکرد خودرو نمی شود.

در مورد غیر قابل تشخیص بودن کارکرد با دستگاه دیاگ باید بدانید که دیگر مثل سابق فقط از روی ECU اقدام به تغییر کیلومتر نمی کنند، بلکه از BSI و کامپیوترهای اصلی این کار را انجام می دهند ، در این صورت کیلومتر از همه قسمت هایی که ذخیره می شود تغییر می کند و با متصل کردن دیاگ همان اعداد غیر واقعی نمایش داده می شود. سوالات متداول

آیا گزارشی از کارشناسی صادر می شود؟

بله، کارشناس بعد از فرآیند کارشناسی خودرو مورد نظر ، گزارشی را به صورت کتبی با مهر و سربرگ الوکارشناس به شما ارائه می کند.

موارد فاقد ضمانت الوکارشناس

مواردی که رنگ شدگی محصوب نشده همچنین شامل افت قیمت خودرو نمی شود، فاقد ضمانت الوکارشناس هستند و مسئولیتی در قبال آن ندارد که مهمترین آن ها عبارتند از