سیستم تعلیق جلوی خودرو چیست؟ - الوکارشناس
اکتبر 2, 2019
ارسال شده توسط: محمد رسول سلیمی

سیستم تعلیق جلوی خودرو چیست

سیستم تعلیق جلوی خودرو چیست یکی از بخش‌های مهم در خودروی است. سیستم تعلیق و فنربندی خودرو (سیستم تعلیق جلو ) که قسمت متحرکی بین اتاق خودرو و چرخ‌ها است، وظیفه جذب انرژی ارتعاش ناهمواری‌های سطح جاده به چرخ خودرو را دارد تا مانع از انتقال این ضربات و تکانه‌ها به اتاق خودرو و سرنشینان شود که به دو نوع کلی آن اشاره می کنیم. تعلیق نیمه مستقل.
مستقل : یعنی هر چرخ به صورت مستقل نوسان می کند و این نوسان در چرخ دیگر تاثیر نمی گذارد این سیستم تعلیق مستقل به نسبت نرم تر است.
نیمه مستقل : اکسل شناور که امروزه آنرا نیمه مستقل می دانند، این سیستم اجازه می دهد تا چرخ ها به صورت محوری به قسمتی در وسط دو چرخ خودرو متصل شده و قابلیت بالا و پایین رفتن در قوس مربوط به خود را داشته باشند.

تعلیق خودرو

سیستم تعلیق خودرو در حقیقت بخشی از شاسی آن است وبه نوعی با تمامی اجزای زیرین خودرو در ارتباط است. ( کارشناسی خودرو ) یک سیستم تعلیق خوب علاوه بر اینکه راحتی و آرامش را برای سرنشینان به همراه می آورد به پایداری خودرو در جاده هم کمک بسیاری می کند و در چسبندگی و تعادل آن نقش مهمی دارد. اگر خودرو هایی مانند پورشه باکستر، موستانگ، دوج چلنجر در جاده هندلینگ و چسبندگی فوق العاده ای دارند یکی از دلایل آن داشتن سیستم تعلیق پیشرفته آنهاست.

دیدگاهتان را بنویسید